Indlæser Begivenheder

« Alle Begivenheder

Webinar: Undgå faldgruber i AI-projekter

27. november - 09:00 - 09:30
Free

Kom til webinar d. 27. november og få indblik i de typiske faldgruber i AI-projekter. AI-specialist PhD Étienne Bourbeau giver konkrete råd til, hvordan I undgår at spilde ressourcer og i stedet skaber AI-løsninger, der giver værdi.

Bliv klogere på, hvordan du sikrer succes med AI!

Alexandra Instituttets AI Specialist PhD Étienne Bourbeau deler ud af erfaringerne fra arbejdet med virksomheder og gennemgår de typiske fejl, der kan spænde ben for AI-projekter – og hvordan du undgår dem.
Webinaret sætter fokus på:

  • Strategisk uklarhed om formål og succeskriterier
  • Ustrukturerede eller dårligt integrerede data
  • Uafklaret implementering og fremtidig drift

Uanset dit erfaringsniveau får du konkrete råd til at navigere uden om de mest almindelige faldgruber og skabe AI-løsninger, der giver værdi.

Målgruppe

Webinaret er for alle, der arbejder i organisationer med interesse for AI – både nybegyndere og erfarne. Her kan du få indsigt i, hvilke forberedelser og spørgsmål der er afgørende for, at AI-projekter lykkes – så du kan undgå dyre fejl og frustrationer.

Praktisk Information

Dato: Torsdag den 27. november 2025, kl. 9:00–9:30
Sted: Online
Sprog: Dansk
Pris: Gratis

Læs mere og tilmeld dig her

Detaljer

Dato:
27. november
Tidspunkt:
09:00 - 09:30
Pris:
Free
Begivenhed Kategori:
Hjemmeside:
Gå til begivenhed

Arrangør

Alexandra
Telefon
70 27 70 12
E-mail
alexandra@alexandra.dk
Se Arrangør hjemmeside
Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Om os

GTS-foreningen er brancheforening for de syv danske GTS-institutter. Vi varetager vores medlemmers interesser og arbejder for at gøre dem kendt - og anerkendt - for at løse nogle af de største udfordringer, Danmark står overfor. Via forskning og teknologi former GTS-institutterne fremtidens innovative og konkurrencedygtige erhvervsliv. Det skaber job, vækst og velfærd.


Kontakt

GTS
Godkendt Teknologisk
Service

Gregersensvej 1
DK-2630 Taastrup

Telefon: +45 45 16 26 26
info@gts-net.dk

Feed

5 pct. af forsvarsbudgettet bør gå til forskning - udover det der i forvejen er afsat. Vi kan noget i DK, og det bør vi satse endnu mere på for at styrke vores sikkerhed, siger @stinuslindgreen til forsknings- og forsvarspolitisk konference.